vasario 2, 2021

Plaukimas ugdo vaiko pasitikėjimą savimi

Sakoma, kad žmonės gimsta su dviejomis baimėmis: garsaus, staigaus triukšmo ir kritimo. Kiekviena fobija, kurią paprastai išvystome savo vaikystės metais, yra mėgdžiojama iš aplinkinių žmonių. Kai kurias baimes įveikti sunku, tačiau kitas – paprasta. Pavyzdžiui, vandens baimę įveikti ne tik lengva, bet ir labai svarbu. Kaip tai padaryti? Leiskite savo vaikus į plaukimo pamokas kuo anksčiau.

Kai vaikas nebebijo vandens, tai jam suteikia daug naudos. Ir viskas prasideda nuo paprasto dalyko – jautimosi saugiam vandenyje. Vaikas, kuris moka plaukti ir kuris pasitiki savimi vandenyje, yra daug mažiau linkęs patekti į bėdą, kai su šeima leidžia laiką paplūdimyje ar prie ežero. Ar vaikas užsiims žvejyba, vandens sportu ar bet kokia kita veikla prie vandens, žinosite, jog jis yra saugus.

„Plaukimo šeimos“ treneris Romanas Teličėnas teigia, jog plaukimas puikiai treniruoja viso kūno raumenis, gerina koordinaciją. Vaikai, kurie turi trykšta energija, gali ją išnaudoti plaukimo pamokose! „Iš patirties žinau, kad vaikai mėgsta išmokti kažką naujo ir didžiuotis savo laimėjimais. Sėkmė visada skatina vaiko pasitikėjimą savimi ir norą imtis tolesnių iššūkių.“

Keturios svarbios taisyklės

Ekspertai teigia, kad vaikai turėtų išmokti plaukti ankstyvame amžiuje. Tik tėvams belieka nuspręsti, ar jie patys yra pasirengę mokyti savo atžalą, ar patikės šį darbą profesionaliai plaukimo mokyklai. Nesvarbu, kokį būdą pasirinksite, svarbu prisiminti keturias vertingas taisykles:

  1. Neskubėkite. Vaikas gali jaustis vandenyje nesvariai, tad leiskite jam priprasti, neskubinkite plaukti. Sukurkite komfortišką nuotaiką, kad vaikas įgytų pasitikėjimą.
  2. Net geriausi plaukikai gali patekti į bėdą, todėl būkite tikri, kad jūsų vaikas mokomas įvertinti vandens telkinį: baseiną, upę, ežerą ir kitus.
  3. Įsitikinkite, kad plaukimo pamokos vyksta šildomame baseine. Jei vanduo šaltas, vaikas dėl šios priežasties gali nenorėti mokytis plaukti.
  4. Jei manote, kad būtumėte prastas plaukimo mokytojas, investuokite į profesionalias plaukimo pamokas. Būsite tikri, kad vaikas ne tik išmoks plaukti, saugiai elgtis vandens telkiniuose, bet ir pažvelgs į plaukimą kaip į gerą laisvalaikio praleidimo būdą su bendraamžiais.

    Vandens baimės įveikimas, pasitikėjimas savimi – tai vienos svarbiausių plaukimo naudų, tačiau jų yra dar daugiau! Primename, kad vis dar vyksta registracija į „Plaukimo šeimos“ plaukimo pamokas Klaipėdoje. Padovanokite savo vaikui galimybę išmokti naują, naudingą įgūdį!