sausio 2, 2021

Plaukimas – tai išgyvenimo įgūdis

Kiekvienas savo gyvenime galime atsidurti tokioje situacijoje, kai mokėjimas plaukti gali padėti išgelbėti savo, o gal net ir kitų gyvybes. Tam reikalingi specialūs įgūdžiai, kurių vaikai yra išmokomi plaukimo pamokose.

„Daugiau nei 17 metų mokau ir treniruoju vaikus bei suaugusius plaukti. Galiu drąsiai teigti, kad šis užsiėmimas yra vienas naudingiausių visoms amžiaus grupėms: gerinama fizinė, emocinė sveikata, sporto šaka ypač naudinga tiems, kurie serga astma, turi sąnarių, antsvorio problemų. Pamokų metu stengiamės, kad vaikai patirtų kuo daugiau gerų emocijų,“ – pasakoja „Plaukimo šeimos“ įkūrėjas ir treneris Romanas Teličėnas.

„Viena iš svarbių ir neatsiejamų plaukimo pamokų dalių yra vaikų mokymas saugiai elgtis skirtinguose vandens telkiniuose ištikus ekstremaliai situacijai. Suteikiami praktiniai įgūdžiai, kaip reikia padėti skęstančiajam. Kai šiltuoju metų laiku pasitaiko tikrai nemažas vaikų ir suaugusių skendimo skaičius, verta susimąstyti – juk plaukimo pamokos tam gali būti labai naudingos,“ – dalinasi patirtimi treneris Romanas.

Ko plaukimo pamokų metu išmoksta vaikai?

Vaikai, išmokę plaukti, visų pirma didina pasitikėjimą savo jėgomis vandenyje. Svarbu pridurti, kad plaukiant stiprėja raumenys, didėja ištvermė ir bendra fizinė sveikata. Plaukimo pamokų metu mokoma šių dalykų:

  • Išmokti taisyklingai kvėpuoti virš vandens ir pasinėrus;
  • Plaukimo metu išlaikyti tinkamą horizontalią poziciją ant pilvo ir nugaros;
  • Plūduriuoti ant pilvo ir nugaros arba susirietus;
  • Taisyklingai įlipti (įšokti) ir išlipti į/iš baseino;
  • Pagalbos suteikimas sau gurkštelėjus vandens, įkritus į vandenį arba įlūžus;
  • Pirmosios pagalbos teikimo ir tinkamo įrenginių naudojimo (pvz. gelbėjimosi liemenė, gelbėjimosi ratas, lazda);
  • Keturių plaukimo būdų (kraulis, peteliškė, nugara ir krūtine).

    Šie įgūdžiai vaikams išliks visą gyvenimą ir, esant nelaimės atvejui, gali net išgelbėti gyvybę. Skatinkite savo atžalą išmokti visokeriopai naudingo užsiėmimo, kuris ateityje gali tapti vienu mėgstamiausių hobių. Pridursime, kad turime gerą naujieną klaipėdiečiams – vasario mėnesį pradedame plaukimo pamokas Jūsų mieste ir dar turime keletą laisvų vietų registracijai. Ją rasite ČIA.