kovo 1, 2021

Plaukimas gali tapti smagiausiu jūsų vaiko hobiu!

Neperseniausiai apžvelgėme tris plaukimo naudas: vaikas išmokomas saugiai jaustis vandenyje, ugdomas pasitikėjimas savimi, o kur dar išskirtinė nauda sveikatai. Tačiau daugelis pamiršta, kad šis užsiėmimas yra tiesiog linksmas, jo metu vaikai gauna daug gerų emocijų.

Ilgainiui belankydamas plaukimo pamokas vaikas ne tik išmoksta plaukti, bet ir atsipalaiduoja, įveikia baimes bei labiau pasitiki savimi. „Plaukimo šeimos“ treneris ir įkūrėjas Romanas Teličėnas teigia, jog jo plaukimo užsiėmimuose vietą ras visi. „Ekstravertiški vaikai gali džiaugtis, jog susiras naują būrį draugų, tuo tarpu mažieji intravertai plaukdami gali susikoncentruoti į savo plaukimo, asmeninius gebėjimus.“ Treneris pasakoja, kad pamokų metu vaikai atsipalaiduoja, vandenyje žaidžia įvairius žaidimus, po kurių dalinasi įspūdžiais su tėveliais. „Ne kartą teko girdėti atsiliepimų iš tėvų, jog vaikai po plaukimo pamokų grįžta laimingi, pasakoja apie įspūdžius su dideliu užsidegimu. Tokios emocijos – mūsų trenerių varikliukas padaryti užsiėmimus dar smagesnius,“ – pasakoja treneris Romanas. „Plaukimo šeima“ taip pat organizuoja plaukimo stovyklas, kur mažieji patiria dar daugiau nuotykių su smagiais prisiminimais.

„Plaukimo pamokų metų mažųjų neverčiame iškart siekti aukštų rezultatų, atvirkščiai – siekiame užsiėmimą paversti nuotaikingu žaidimu. Pavyzdžiui, treniruojamės su smagiais šuoliukais į vandenį, supažindiname su įvairiais plaukimo būdais žaidimo metodu. Tiems, kas nori pasivaržyti, organizuojame ir lenktynės – laimėję didžiuojasi pasiektu rezultatu, o tiems, kuriems reikia dar šiek tiek pasistengti, atsiranda papildoma motyvacija ir užsispyrimas siekti savo tikslo. Su treneriais sukuriame jaukią ir žaismingą aplinką, kad vaikai nesijaustų įsitempę, o kaip tik pamirštų įtampą ir įsijaustų į plaukimą kaip į kokybišką laiko praleidimo būdą,“ – apie pamokas pasakoja treneris Romanas.

Gerų emocijų ir plaukimo sinergija

Jei galvojate, kad tik žaidimai vandenyje padeda patirti geras emocijas – šiek tiek paneigsime šį faktą. Pats plaukimas, kaip užsiėmimas, turi didelę pridėtinę vertę – tiek vaikas, tiek suaugęs plaukiantysis gali patvirtinti, kad plaukiant stabilizuojasi širdies darbas (o tai lygu nerimo ir įtampos sumažėjimui), vienodėja kvėpavimas (mažinamas stresas), atpalaiduojami raumenys. Kai vaikas pajaučia, kad plaukimas jam sukelia gerų emocijų, tai tampa įpročiu – noru kuo dažniau atvykti į plaukimo pamoką, po kurios galima jaustis puikiai.

Gera žinia: dar turime keletą vietų plaukimo pamokoms Klaipėdoje. Registracija ir daugiau informacijos: ČIA.