kovo 8, 2021

Moki plaukti – esi saugus vandenyje?

Plaukimas, kaip sporto šaka, turi daug naudos, bet viena svarbiausių ir mažiausiai apžvelgta – vaikas, kuris lanko plaukimo pamokas, žino, kaip reikia saugiai elgtis vandens telkiniuose ir prie jų. Kaip to pasiekiama? Skaitykite mūsų apžvalgoje.

Skaudi tiesa…

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva, pagal skendimo rodiklius, yra viena pirmaujančių šalių. Atšilus orams, visi mėgstame leisti laiką prie vandens telkinių, tačiau vaikai ir paaugliai neretai būna prie jų palikti be suaugusių priežiūros. Tėvams ir atsakingiems asmenims siūloma laikytis šių patarimų:

  • Būti kartu su atžalomis prie vandens telkinių, nepalikti jų be priežiūros.
  • Jei prie namų yra baseinas arba vandens telkinys, aptverti juos specialia užtvara bei paaiškinti vaikams, kad be Jūsų leidimo ir priežiūros vandens telkinyje yra nesaugu.
  • Leisti vaikus į plaukimo pamokas, kur jie ne tik išmoks plaukti, bet ir žinos, kaip turi saugiai elgtis vandens telkiniuose.


Plaukimo pamokos Jūsų atžalų saugumui

Jei galvojote, kad profesionalių plaukimo pamokų metu vaikai mokosi tik plaukti – paneigsime šį mitą. „Plaukimo šeimos“ treneriai skiria daug dėmesio vaikų švietimui: kaip jie turi elgtis baseine, ežere ir kituose vandens telkiniuose bei prie jų. Mokiniai mankštinasi tiek baseine, tiek prie jo, treneriai teoriškai ir praktiškai ugdo saugaus plaukimo kultūrą. „Plaukimo šeimos“ treneris Romanas Teličėnas pasakoja apie pamokų eigą: „Sausumoje atliekame periodinius judesius, kuriuos kartojame ir vandenyje. Pratimai padeda suprasti rankų ir kojų judesių svarbą būnant vandenyje, atsitikus nelamei.“

Tiek vaikai, tiek suaugusieji turi žinoti, ko gali tikėtis, kai patenka į pavojingą situaciją vandenyje. Žiemą galima įlūžti, vasarą – leisti būti valdomiems srovės, įsipainioti į vandens augmeniją ir pajusti nelygaus dugno pavojus.


Treneris teigia, kad pamokų tikslas yra ne tik išmokyti plaukti, bet ir suteikti žinių, kaip reikia elgtis vandenyje, kad vaikai nenukentėtų bei gebėti padėti tiek sau, tiek draugui ar kitam žmogui nelaimės atveju.

Per kiek laiko išmokstama plaukti ir įgaunami saugaus elgesio vandenyje įgūdžiai? Treneris Romanas sako, kad mokymuisi plaukti reiktų skirti 3-4 metus, nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus. Optimaliausias pamokų kiekis per savaitę yra dvi.

Plaukimas – tai visokeriopai naudingas užsiėmimas Jūsų vaikui. Daugiau naudų apžvelgsime jau greitai. Kviečiame registruotis į naujas plaukimo pamokas Klaipėdoje, kurios prasidės nuo 2019 m. sausio mėn. 2 d.!