vasario 16, 2021

Kaip plaukimas gali prisidėti prie jūsų vaiko sveikatos?

Daugeliui teko girdėti, jog plaukimas – labai vertingas žmogaus sveikatai. Šioje plaukimo naudų apžvalgoje papasakosime, kaip ši sporto šaka gali prisidėti ne tik prie fizinės sveikatos gerovės, bet ir emocinės palaikymo.

Plauk ir būsi sveikas!

Plaukimo užsiėmimų metu vaikai ugdo ne tik plaukimo įgūdžius, bet ir koordinaciją, ištvermę. Šia sporto šaka užsiimantys vaikai gali džiaugtis stipriu imunitetu, taisyklinga laikysena. Tačiau kokių naudų sveikatai dar suteikia ši sporto šaka?

  • Palaiko vienodą širdies ritmą.
  • Stiprina raumenis.
  • Gerina širdies, plaučių ir kraujagyslių būklę.
  • Padeda palaikyti tinkamą svorį.
  • Neapkrauna sąnarių ir jungiamųjų audinių.
  • Plaukdami vaikai treniruoja beveik visus kūno raumenis, tad stiprinamas visas kūnas.

„Plaukimo šeimos“ įkūrėjas ir treneris Romanas Teličėnas sako, jog ši sporto šaka yra naudinga ir vaikų emocinei sveikatai: „Galbūt vaikas patiria daug streso mokykloje – po plaukimo pamokos jo kaip nebūta! Pamokų metu vaikai gauna ir ramybės, kurią patiria plaukdami, ir gerų emocijų, juokaudami su bendraamžiais bei gaudami palaikymą iš mūsų trenerių. Noriu pridurti, jog užsiimant plaukimu yra mažiausia tikimybė susižeisti, lyginant su kitomis sporto šakomis.“

Plaukimas taip pat labai naudingas vaikams, kurie turi raidos sutrikimų – jis ne tik atpalaiduoja įsitempusius raumenis ir emocinę savijautą, bet ir padeda įveikti baimes, stiprinti savivertę, ugdo pasitikėjimą savimi.

Keletas įdomių faktų

Anot Grifito universitete (Australija) atlikto mokslinio tyrimo, vaikai, kurie užsiima plaukimu, yra protingesni nei tie, kurie neužsiima. Kuo anksčiau mažyliai pradeda lankyti šias pamokas, tuo greičiau vystosi jų smegenys, nes plaukiant jos dirba intensyviau. Daugiau apie tyrimą galite pasiskaityti ČIA.

Beje, plaukimas naudingas ne tik vaikams – tai viena iš nedaugelio sporto šakų, kuria žmonės gali užsiimti visą savo gyvenimą.

Laukiame savo būsimų mokinių Klaipėdoje, naujai įrengtame baseine Dubysos g. 12. Dar yra likę keletas vietų, suskubkite! REGISTRACIJA